Obec Studená leží v mělké kotlině Studenského potoka na úpatí nejvyššího vrcholu Českomoravské vrchoviny Javořice (837 m n. m.), uprostřed neporušené přírody. Ubytování v Cyklopenzionu u Bohouše Vás potěší příjemným prostředím malého jihočeského městečka Studená. V nedalekých lesích a rybnících si dopřejete relaxaci v jihočeské přírodě podle svých představ. Cyklisté ocení síť cyklotras, z nichž několik vede přímo kolem cyklopenzionu. Dopřejete si široké možností koupání. Na své si přijdou také houbaří, pěší turisté a v zimě lyžaři. V okolí je mnoho běžeckých tras, jak náročnější trasy, tak i trasy pro relax na běžkách. Nedaleko je lyžařský vlek přímo v obci Studené a Mrákotín. Jižní Čechy nabízejí mnoho možností pro výlety. Je možné cestovat na kole a autem i za památkami i krásami přírody nedalekého okolí. Nedaleko je nádherná Telč vyhledávaná mnoha návštěvníky Jižních Čech, dále Dačice a Jindřichův Hradec, či přírodní park Česká Kanada.

Proč právě k nám?

Přivítá vás nově zrekonstruovaná chalupa v obci Studená. Ideální místo v kraji rybníků a lesů láká ke koupání, sběru hub a cykloturistice.

Chalupa má 3 dvoulůžkové pokoje se sociálním zařízením (sprchový kout, WC) a televizí, vybavenou kuchyň lednicí pro každý pokoj, mikrovlnou troubou, rychlovarnou konvicí, elektrickou troubou a sklokeramickou deskou. Kuchyň a pokoje odděluje prostorná chodba, která slouží i jako úschovna kol. Venku je k dispozici zastřešená terasa s grilem. Vytápění centrálním plynovým kotlem, v koupelnách podlahové. Prostory penzionu jsou pokrity WiFi signálem pro připojení k internetu. V ceně jsou zahrnuto ložní povlečení, ručníky a utěrky v kuchyni.

Obec Studená leží na úpatí nejvyššího vrcholu českomoravské vrchoviny Javořice (807 m n. m.) uprostřed krásné přírody. Okolí je ideální pro pěší turistiku a cykloturistiku. V zimě jsou zde běžkařské stopy i upravené sjezdovky v Mrákotíně (600m dlouhá sjedovka s pomou). V obci najdete dva obchody s potravinami a zeleninou, cukrárnu, lékárnu, poštu a restauraci.

Na výlety můžete do nedaleké Telče (v létě se zde pořádají na zámku a na náměstí kulturní programy), Dačic (zámek, muzeum tužek), Stráže nad Nežárkou, Jindřichova Hradce, na zámek do Žirovnice a hrad Roštýn. Je možné se svést vlakem na úzkorozchodné trati, popř navštívit operní představení Nabucco. Z blízkého okolí jsou zajímavé Počátky - lázně Svatá Kateřina, rozhledna U Jakuba, zámek Český Rudulec (tzvn. Malá Hluboká). Je možné také ochutnat výrobky z nedaleké ovčí farmy, či se vykoupat v rybníce Chytrov.