tenis

Hosté Cyklopenzionu u Bohouše si mohou zahrát tenis na antuce (0,5 km). Nabízíme Vám možnost sportovního zážitku v krásném okolí Jížních Čech. Kurt je o standardní velikosti s velmi kvalitní a častou údržbou, přístupný od jara do podzimu. Dále je možnost občerstvení v přilehlé Jílemské hospůdce a pro hosty Cyklopenzionu u Bohouše se slevou 10%.

Kurt je přístupný jak občanům Jilmu, tak i široké veřejnosti.

Ceník

Cena 20,- Kč/hodina občané Jilmu
Cena 40,- Kč/hodina hosté
Cena 200,- Kč/2 hodinový limit pro čtyřhru
Cena 1000,- Kč/ den

Rezervace tenisového kurtu je možná u p. Josefa Matějíčka, tel.č. 728 317 586.

Proč právě k nám?

Přivítá vás nově zrekonstruovaná chalupa v obci Studená. Ideální místo v kraji rybníků a lesů láká ke koupání, sběru hub a cykloturistice.

Chalupa má 3 dvoulůžkové pokoje se sociálním zařízením (sprchový kout, WC) a televizí, vybavenou kuchyň lednicí pro každý pokoj, mikrovlnou troubou, rychlovarnou konvicí, elektrickou troubou a sklokeramickou deskou. Kuchyň a pokoje odděluje prostorná chodba, která slouží i jako úschovna kol. Venku je k dispozici zastřešená terasa s grilem. Vytápění centrálním plynovým kotlem, v koupelnách podlahové. Prostory penzionu jsou pokrity WiFi signálem pro připojení k internetu. V ceně jsou zahrnuto ložní povlečení, ručníky a utěrky v kuchyni.

Obec Studená leží na úpatí nejvyššího vrcholu českomoravské vrchoviny Javořice (807 m n. m.) uprostřed krásné přírody. Okolí je ideální pro pěší turistiku a cykloturistiku. V zimě jsou zde běžkařské stopy i upravené sjezdovky v Mrákotíně (600m dlouhá sjedovka s pomou). V obci najdete dva obchody s potravinami a zeleninou, cukrárnu, lékárnu, poštu a restauraci.

Na výlety můžete do nedaleké Telče (v létě se zde pořádají na zámku a na náměstí kulturní programy), Dačic (zámek, muzeum tužek), Stráže nad Nežárkou, Jindřichova Hradce, na zámek do Žirovnice a hrad Roštýn. Je možné se svést vlakem na úzkorozchodné trati, popř navštívit operní představení Nabucco. Z blízkého okolí jsou zajímavé Počátky - lázně Svatá Kateřina, rozhledna U Jakuba, zámek Český Rudulec (tzvn. Malá Hluboká). Je možné také ochutnat výrobky z nedaleké ovčí farmy, či se vykoupat v rybníce Chytrov.