V okolí Studené je poměrně hustá síť značených cyklotras.

Cyklotrasa č. 1162

Přímo přes Studenou probíhá cyklotrasa č. 1162 vedoucí od železniční zastávky Jihlávka, přes Kaliště, Klátovec, Horní Pole a ze Studené dále do Skrýchova.

Cyklotrasa č. 1163

Ve Skrýchově se cyklotrasa č. 1162 napojuje na cyklotrasu č. 1163, která vede z Mrákotína, přes Sumrakov, Skrýchov, Horní Němčice do Palupína, kde se napojuje na cyklotrasu č. 1113.

Cyklotrasa č. 1113

V Horním Poli (asi 2km od Studené) je možné napojit se na poměrně dlouhou a dobře značenou cyklotrasu č. 1113, která vede z Telče až do Jindřichova Hradce.

Po cyklotrasách až na nejvyšší vrchol

Nejvyšší vrchol Českomoravské vrchoviny, Javořici (837 m.n.m.), lze taktéž dobýt kombinací několika značených cyklotras. Například cyklotrasou č. 1162 ze Studené k železniční zastávce Jihlávka a odtud téměř pořád do kopce po cyklotrase č. 5126 přes Janštejn až na samý vrchol.

Cyklisté vítáni

  • Jedná se o celonárodní certifikační systém, který z pohledu cyklistů prověřuje nabídku a vybavenost stravovacích, ubytovacích služeb, kempů a turistických cílů.
  • Turistická zařízení, která projdou certifikací, jsou označena zelenobílou známkou s usmívajícím se kolem.

Proč právě k nám?

Přivítá vás nově zrekonstruovaná chalupa v obci Studená. Ideální místo v kraji rybníků a lesů láká ke koupání, sběru hub a cykloturistice.

Chalupa má 3 dvoulůžkové pokoje se sociálním zařízením (sprchový kout, WC) a televizí, vybavenou kuchyň lednicí pro každý pokoj, mikrovlnou troubou, rychlovarnou konvicí, elektrickou troubou a sklokeramickou deskou. Kuchyň a pokoje odděluje prostorná chodba, která slouží i jako úschovna kol. Venku je k dispozici zastřešená terasa s grilem. Vytápění centrálním plynovým kotlem, v koupelnách podlahové. Prostory penzionu jsou pokrity WiFi signálem pro připojení k internetu. V ceně jsou zahrnuto ložní povlečení, ručníky a utěrky v kuchyni.

Obec Studená leží na úpatí nejvyššího vrcholu českomoravské vrchoviny Javořice (807 m n. m.) uprostřed krásné přírody. Okolí je ideální pro pěší turistiku a cykloturistiku. V zimě jsou zde běžkařské stopy i upravené sjezdovky v Mrákotíně (600m dlouhá sjedovka s pomou). V obci najdete dva obchody s potravinami a zeleninou, cukrárnu, lékárnu, poštu a restauraci.

Na výlety můžete do nedaleké Telče (v létě se zde pořádají na zámku a na náměstí kulturní programy), Dačic (zámek, muzeum tužek), Stráže nad Nežárkou, Jindřichova Hradce, na zámek do Žirovnice a hrad Roštýn. Je možné se svést vlakem na úzkorozchodné trati, popř navštívit operní představení Nabucco. Z blízkého okolí jsou zajímavé Počátky - lázně Svatá Kateřina, rozhledna U Jakuba, zámek Český Rudulec (tzvn. Malá Hluboká). Je možné také ochutnat výrobky z nedaleké ovčí farmy, či se vykoupat v rybníce Chytrov.