bezky

Okolí Studené je v zimním období velice vhodné pro klasický běh na lyžích díky obvykle dostatečné sněhové pokrývce (618 m n.m). Okolní terén je velice vhodný pro běžecké lyžování, neboť nabízí výběr z mnoha variant obtížností. Kdo si chce užít obtížnější terén se stoupáním vyrazí cestou na Javořici (nejvyšší vrchol Českomoravské vrchoviny 837 m n.m., uprostřed neporušené přírody). Ten komu vyhovuje méně náročný běh, zvolí běžecké tratě po okolí Studené. V okolí Studené jsou barevným pásovým běžeckým značením vyznačené 3 běžecké stopy, které jsou v případě dobrých sněhových podmínek udržované a protahované pomocí sněžného skůtru. Dále v okolí Studené je mnoho neznačených stop, které vyšlapují sportovní milovníci tohoto sportu.

Stopa č. 1

Zelená stopa (cca 5km)
1. Start: Autobusové nádraží - 2. Bukovice – sjezd k rybníčku - 3. Odbočka - penzion Mlýn - 4. Dvorecký potok - 5. Odbočka - penzion Mlýn, návrat na hlavní okruh - 6. Penzion Mlýn - 7. Připojení na hlavní okruh - 8. Připojení na červený okruh

Trasa č. 2

Červená stopa (cca 13km)
9. U hřiště - 10. Přejezd komunikace Domašín - Horní Pole - 11. Napojení modré stopy - 12. Klátovec „u školy" - 13. Klátovec – přejezd silnice - 14. Rybník Zejhral - 15.Odbočka na Javořickou patnáctku - 16. Připojení na Javořickou patnáctku směr Řásná - 17. Odbočka Horní Bolíkov - penzion Babí hora - 18. Křížek - Krizanův statek - odbočka Horní Bolíkov - penzion Babí hora - 19. Parkoviště vlek - 20. Lyžařský vlek - 23. Horní Bolíkov penzion Babí Hora - 24. Klátovec – hasičská klubovna

Trasa č. 3

Modrá stopa (cca 5km)
19. Parkoviště vlek - 20. Lyžařský vlek - 21. Rybníček Žabí království - 22. Přejezd komunikace Horní Pole – Domašín - 11. Napojení červené stopy - 9. U hřiště

bezky

Proč právě k nám?

Přivítá vás nově zrekonstruovaná chalupa v obci Studená. Ideální místo v kraji rybníků a lesů láká ke koupání, sběru hub a cykloturistice.

Chalupa má 3 dvoulůžkové pokoje se sociálním zařízením (sprchový kout, WC) a televizí, vybavenou kuchyň lednicí pro každý pokoj, mikrovlnou troubou, rychlovarnou konvicí, elektrickou troubou a sklokeramickou deskou. Kuchyň a pokoje odděluje prostorná chodba, která slouží i jako úschovna kol. Venku je k dispozici zastřešená terasa s grilem. Vytápění centrálním plynovým kotlem, v koupelnách podlahové. Prostory penzionu jsou pokrity WiFi signálem pro připojení k internetu. V ceně jsou zahrnuto ložní povlečení, ručníky a utěrky v kuchyni.

Obec Studená leží na úpatí nejvyššího vrcholu českomoravské vrchoviny Javořice (807 m n. m.) uprostřed krásné přírody. Okolí je ideální pro pěší turistiku a cykloturistiku. V zimě jsou zde běžkařské stopy i upravené sjezdovky v Mrákotíně (600m dlouhá sjedovka s pomou). V obci najdete dva obchody s potravinami a zeleninou, cukrárnu, lékárnu, poštu a restauraci.

Na výlety můžete do nedaleké Telče (v létě se zde pořádají na zámku a na náměstí kulturní programy), Dačic (zámek, muzeum tužek), Stráže nad Nežárkou, Jindřichova Hradce, na zámek do Žirovnice a hrad Roštýn. Je možné se svést vlakem na úzkorozchodné trati, popř navštívit operní představení Nabucco. Z blízkého okolí jsou zajímavé Počátky - lázně Svatá Kateřina, rozhledna U Jakuba, zámek Český Rudulec (tzvn. Malá Hluboká). Je možné také ochutnat výrobky z nedaleké ovčí farmy, či se vykoupat v rybníce Chytrov.